Kas tas Simonas?

nuotr. Donatas Lazauskas

nuotr. Donatas Lazauskas

Šį kartą kalbinu Simoną Tamošaitį, kurį jau pelnytai galime vadinti stipriausiu sportininku klube. Sezoną pradėjęs dar ankstyvą pavasarį, susikrovęs įspūdingą 48 startų kraitį, aplankęs visus Lietuvos ir ne tik kampelius ir miškelius, sezoną baigė Švedijoje, Baltijos šalių jaunimo taurėje.

Taigi Simonai, pradėkime nuo pradžių. Kas tave paskatino ateiti į orientavimosi sporto treniruotes? Kodėl tai tave sudomino ir kodėl likai?

Man patiko sportuoti, o ypač bėgioti dar prieš tai kol nelankiau orientavimosi sporto treniruočių. Šis sportas pasirodė net smagesnis. Taip ir likau.

Papasakok apie šių metų sezoną. Ar jis buvo pakankamai įtemptas? Ar viskas vyko pagal planą? Kokiose varžybose labiausiai patiko bėgti? Kuriose neatradai savęs?

Šis sezonas buvo net labai įtemptas. Planas buvo tureti kuo daugiau startu ir patekti i Lietuvos rinktinę, labiausiai patiko Lietuvos čempionato estafetėse. Bėgau suaugusių grupėje. Pasivaržiau su stipriausiais ir savimi nenusivyliau. Sezono eigoje buvo ne vienas startas kuriame nesisekė, todėl konkrečių neišskirsiu.

Ar dalyvaudamas varžybose spėji pamatyti gamtos grožį, o gal grįžęs iš svečios šalies net negalėtum apibūdinti kuo mūsiškiai miškai skiriasi nuo aplankytų?

Daugelio šalių, kurias šiais metais aplankiau, miškai labai skiriasi nuo lietuviškų. Kiekviena trasa – nauja patirtis, nauji vaizdai ir įspūdžiai.

Kokie artimiausi tavo planai asmeniniame gyvenime? Kokie sporto srityje?

Esu dvyliktokas, todėl natūralu, kad svarbiausias tikslas yra mokytis ir išlaikyti egzaminus. Tačiau sporto taip pat stengsiuosi neapleisti, padedamas trenerio bandysiu dar labiau fiziškai sustiprėti ir pakelti forma. Kai mokslai veda iš proto, išbėgu pabėgioti, vėl grįžtu į protą 🙂

Ar tavo treneris (Adrius Tirlikas) reiklus ar pats imiesi iniciatyvos tobulinant savo orientavimosi įgūdžius?

Treneris tikrai daug supranta apie sportininką ir sportą, bet ir aš pats esu sau reiklus, todėl dirbdami kartu ir pasiekėme neblogų rezultatų.

Ar mokykloje bent kartą esi turėjęs privilegijų vien todėl, kad esi orientacininkas?

Neprisimenu, bet manau, kad ne.

Papasakok apie savaitgalį vykusią Baltijos šalių jaunimo taurę. Ar buvai pasiruošęs kovoti (techniškai, fiziškai, psichologiškai) šiose varžybose?

Šioms varžyboms visiškai nebuvau pasiruošęs, nes buvau pavargęs po Šiaulių rogainingo, be to Švedija man nauja patirtis. Visiškai kitoks orientavimasis.

Ar razultatu esi patenkintas?

Nei trupučio.

Kokios pagrindinės nesėkmės priežastys?

Nuovargis. Pritrūko skandinaviško orientavimosi  patirties.

Kokia atmosfera tarp rinktiniečių? Ar linkę vieni kitiems padėti, ar atvirkščiai – kiekvienas už save?

Santykiai rinktinėje draugiški. Visi linkę vieni kitiems padėti, o ne konkuruoti.

GREITUKAI TRUMPUKAI:

Šipų dydis? 46
Ar turi merginą? Ne
Pasirink vieną (pabrauk): naktį, dieną
Pasirink vieną (pabrauk): trumpą, vidutinę, ilgą, estafetę
Pasirink vieną (pabrauk): baltame, žaliame, mišriame, mieste
Būdamas 38-erių bėgsi V21 ar V35 grupėje? V21
Ar turi pravardę? Kokią? Ne
Išbrauk nereikalingą žodį: Orientavimosi sportas ne man!
Ar esi sulaukęs pasiūlymų atstovauti kitą orientavimosi sporto klubą? Ne
Artimiausias pirkinys? Balansinė pagalvė
Kiek ilgiausiai esi bėgęs į vieną kontrolinį punktą? 25 min
Kokiais veiksmais bėgdamas bandai atkreipti priekyje tavęs einančio žmogaus dėmesį, kai matai, kad jis nepastebi tavęs ir galėtų išsigąsti? Bandau jį išgąsdinti

Sėkmės moksluose ir sporte. Ačiū už pokalbį.

Kalbino: Daivaras